3D Tasarımın Önemi

3D Tasarımın Önemi
“3 Dimensional” kelimelerinin baş harflerinden oluşur. Türkçesi “3 boyutlu” anlamına gelir.
Günümüzde mimari ve mekanik gibi endüstri sektörlerinde, tıbbi alanlarda ve hepimizin yakından tanıdığı bilgisayar oyunlarında ve filmlerde 3 boyut terimi kullanılmaktadır. Elbette 3 Boyut kavramını birkaç cümle ile açıklamak mümkün değil. fakat yeni başlayan arkadaşlar için şöyle özetleyebilirim: Normal resim programlarında yukarı-aşağı ve sağa-sola doğru fare hareketleri ile çizim yaparız. 3 boyutlu programlarda ise buna derinlik kavramı da eklenerek 3. boyutu meydana getirir. Aşağıdaki araba resmine bakarsanız bu resim tamamen 3 boyutlu olarak çizilmiştir. çizim bittikten sonra arabayı hareket ettirmek. sanal bir kamera ile içine girmek veya çeşitli açılardan bakmak mümkündür.
Bilgisayarda 3 boyutlu olarak çizilen bir çalışma farklı açılardan bakılarak çıktı alınabilir, endüstriyel üretimde kullanılabilir, mimari hesaplamaları ve çizimleri kolaylaştırır, mekanik dayanım gibi zor hesapları canlandırarak gösterebilir, tekne, araba ve uçak imalatı gibi birçok hesap gerektiren konularda yardımcı olur. Sinemada hayali yaratıkları gerçeğe dönüştürür. Bilgisayarımızda oyun olur ,eğlence aracı olur.
Neden 3d tasarım bu kadar önemli;

– Tasarıma karar vermekte size yardımcı olmak,
– Uygulama aşamasında karşılaşabileceğiniz olası sorunları ve tasarım isteklerinin farkına varmak
– Mimari projenizin satış aşamasında gerçekçi sunum ile müşterilenizin karar vermesine yardımcı olup zaman kazanmak.
Teknoloji ile beraber, 3 boyutlu görsel sunum ile cephe giydirmelerinden yönetici ofislerine, konutlardan tekne dekorasyonuna kadar her yerde 3d çizim kendini gösteriyor.
Günümüz de projeler ve dekorasyon 3d mimari çizim ile yeni bir boyut ve ivme kazandı. Otel, villa, mağaza, vitrin, fuar standı, plaza, iç mimari, dış cephe ,özellikle de iç mekanlar ve peyzaj da vazgeçilmez bir çizim olan 3ds max çizimleri profesyonel renderlar sayasinde sizlere tam anlamıyla mekanların bitmiş vaziyetini hazırlayarak işinizde ayrıcalık yaratma imkanı sunar.
3 boyutlu Mimari modelleme,3d mimari çizim, ve görselleştirme iç mekan perspektifi, dış mekan perspektifi, istenilen açılarda, istenilen sayıda faklı açılardan, detaylı ve gerçekçi yöntemlerle,görselleştirilebilir.3ds max,Solidworks,İnventör,Maya,Cinema4d gibi programların desteğiyle istenilen yapı kısmen,tamamen yada iç mekandan alıntılarla sunuma hazırlanabilir.mevcut projelerin haricinde iç mekan tasarımı, dekorasyon ve projelendirilir.
3D Modelleme
3D Mimari Modelleme
3D Görselleştirme
3D Endüstriyel Modelleme
3D Dış Cephe Modelleme
3D Render Hizmeti
3D Animasyon
3D Mimari Görselleştirme
3D Tasarım
3D Mimari Proje
3 Boyutlu Çizim
3 Boyutlu Modelleme
3D Stand Tasarımı